Jelikož nechceme, aby nám prut ležel na zemi nebo abychom jej nemuseli držet v rukách, je samozřejmostí, že použijeme nějakou podpěru prutu. U feederu je bezpodmínečně nutné, aby podpěry prutu byly natolik stabilní, aby se nám prut netřepal, což by znesnadnilo detekci záběrů na špičce. Na stojatých vodách se snažíme o to, aby byla co největší část vlasce potopena a my tak co nejvíce odbourali vliv větru a vln na pohyb špičky. Z tohoto důvodu se staví pruty špičkou co nejblíže k vodní hladině a ideálně kolmo k lovnému místu, aby byla možná detekce ohybem špičky.
Typické postavení je tedy souběžně s břehem pro případ, kdy lovíme před naším místem na břehu. K ukládání používáme klasické zapichovací vidličky se speciální feederovou podpěrou vpředu, která umožňuje zasekávání do strany a současně nepoškozuje tělo prutu, při méně šetrném odložení prutu.
Na tekoucích vodách je situace diametrálně odlišná. Na vlasec působí proud vody, a proto je nutné ho mít ve vodě co neméně. Z tohoto důvodu se staví pruty špičkou směrem nahoru. K tomuto postavení nám dopomáhá buďto speciální zapichovací podpěra (fenclovka) nebo je možné v případě, že nelze zapíchnout vidličku, použít trojnožku se speciální feederovou podpěrou.